بازگشت به بالا
فروشگاه اینترنتی زنو
پشتیبانی : 021-22229926
نتیجه‌ای یافت نشد

قهوه ترکیبی 100% عربیکا مونت (جینجر)

4.0

(4)

دسته بندی: دان قهوه
حداقل سفارش: 1

قیمت:

9,000,000

تومان

قیمت قبل تخفیف:

650,000

تومان

قیمت بعد تخفیف:

9,000,000

تومان

تومان

رنگها

سایز ها

محصولات مشابه

فروشندگان
قیمت: تومان
ویژگی رقابتی
هزینه ارسال رایگان هزینه ارسال به بخش راهنمای خرید مراجعه شود هزینه ارسال نا مشخص
درباره محصول

قهوه ترکیبی عربیکا (جینجر) مونت

اگر شما در یک فنجان قهوه خوب بیشتر به دنبال طعم و عطر مسحورکننده آن هستید، قهوه ترکیبی عربیکا جینجر همان چیزی‌ست که می‌خواهید. اما دانه قهوه عربیکا چه ویژگی‌هایی دارد که باعث طعم و عطر خاصی شده است؟

ابتدا باید بگوییم که گیاه عربیکا به صورت بوته‌هایی بزرگ در مناطق حاره‌ای با ارتفاع ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ متر از سطح دریا رشد می‌کند. دانه این گیاه با شکلی نسبتا صاف و تخت و اندازه‌ای بزرگ‌تر از دانه قهوه ربوستا قابل تشخیص است. دانه قهوه عربیکا بعد از بودادن عطر و طعم جذابی دارد. از لحاظ میزان کافئین، قهوه عربیکا نسبت به ربوستا از کافئین کم‌تری برخوردار است. با این حال چربی و ترشی بیشتری دارد و همین ویژگی باعث می‌شود طعم دلنشین‌تری داشته باشد. قهوه مرغوب و باکیفیت عربیکا کمی مزه شیرین و ته‌مزه شکلاتی، آجیلی و کاراملی دارد و شاید کمی مزه میوه‌ای هم حس کنید.

قیمت قهوه‌ی عربیکا در بازار جهانی گران‌تر از بقیه گونه‌های قهوه است اما نمی‌توان لزوما این را به حساب مرغوبیت آن گذاشت. بلکه این اختلاف قیمت بیشتر به علت حساس بودن درخت عربیکا و آسیب‌پذیری آن در برابر آفت‌ها و شرایط نامساعد رشد است. با این حال بیشترین میزان تولید قهوه در دنیا مربوط به عربیکا بوده که چیزی در حدود هفتاد درصد کل محصول قهوه‌ دنیا است. در گذشته خاستگاه و اصلی‌ترین مناطق کشت این گیاه ارتفاعات کوهستانی یمن، جنوب غربی اتیوپی و جنوب شرقی سودان بوده‌ است و به همین خاطر به آن «قهوه‌ عربی» می‌گفتند. علت شهرت این گونه هم به عنوان قهوه‌ عربیکا هم به همین پیشینه برمی‌گردد.

میزان کافئین:
متوسط
خاستگاه:
ترکیبی
حجم:
250 گرم و 1 کیلوگرم
ترکیب قهوه:
100% عربیکا
نوع رست:
مدیوم رست
طعم یاد:
ادویه ای، آجیلی، شکلاتی
روش دم آوری:
نوشیدنی‌هایی بر پایه شیر به خصوص کافه لاته
خاستگاه:
افزودن نظر